Son Haberler |

18 Şubat 2012 Cumartesi

ADALET BAKANI’NIN SİLİVRİ GERÇEĞİNDEN HABERİ VAR MI

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
Yazdık: Barış Pehlivan yazdığı kitap nedeniyle koğuşundan sürüldü. Sebep “aynı davadan yargılananlar aynı koğuşta kalamaz!” Böyle bir yasa böyle bir yönetmelik yok. Zaten aynı davadan yargılanıp kalan onlarca kişi var. Barış Pehlivan cezalandırıldı. Sadece Barış Pehlivan mı bu tür intikamcı kararlarla cezalandırılıyor, hayır!

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in bu uygulamalardan haberi var mı?

Ergenekon tutukluları koğuşunda/hücrelerde bir-iki ya da en fazla üç kişi kalabiliyor.

Ortak kullanım alanı- saati uygulamasından yararlanamıyor.

Sanat atölyelerine gitmeleri yasak. Kütüphaneye bile gidemiyorlar. Saz, flüt, gitar, ney vb. kurslara kabul edilmiyorlar.

Cezaevinin konser ve spor turnuvası etkinliklerinden yararlanamıyorlar; tüm katiller, hırsızlar, uyuşturucu kaçakçıları, tecavüzcüler bunlardan yararlanıyor; Ergenekon tutuklularına hepsi yasak! Ergenekon tutuklularının koğuşlarından/hücrelerinden çıkıp sosyal faaliyetlere katılmasına, hafta 10 saat olan diğer tutuklularla bir araya gelme haklarına izin neden verilmiyor? Bu uygulamadan İmralı’da Öcalan bile yararlanıyor!

17 saat su verilmemesinden, soğuktan, iki kamera ile 24 saat izlenmelerini anladık da, diğer mahkum ve tutuklulara verilen sosyal haklar Ergenekon tutuklularına niye verilmiyor bunu anlayamadık. Sahiden, Bakan Ergin’in bu keyfi uygulamadan haberi var mı?

Ulusal Gazete

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes