Son Haberler |

21 Şubat 2012 Salı

Hakan Şükür'e “Hızır sadakası“

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
AKP Milletvekili Hakan Şükür’e, 380 TL maaş alan Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırkmeşe Köyü Muhtarı Hıdır Eren, 70 TL para gönderdi.

AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün milletvekilliği dışında özel bir kanalda yorumculuk yapmasını protesto etmek isteyen Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırkmeşe Köyü Muhtarı Hıdır Eren, Şükür’e 70 TL gönderdi. Pülümür'ün Kırkmeşe Köyü Muhtarı Hıdır Eren, eski futbolcu olan AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün, milletvekilliği dışında televizyon kanalında yorumculuk yapmasına tepki gösterdi.

Kendisinin aldığı 380 lira muhtarlık maaşıyla geçinmeye çalıştığını söyleyen Eren, "Halkın oyları ile seçilerek TBMM'ye giden Hakan Şükür, milletvekilliği maaşı dışında özel bir televizyon ile anlaşarak aylık 150 bin lira ek para daha alıyor. Muhtar olarak bu parayı 10 yılda bile kazanamıyoruz.

Ama Hakan Şükür'ün, 1 ayda 8 saat konuşarak 150 bin TL alması büyük bir acıdır” dedi. Muhtarların sosyal, sağlık güvencelerinin olmadığına dikkat çeken Eren, "Hakan Şükür'ü doğruluğa, dürüstlüğe çağırıyorum. Türkiye'nin gerçeklerini görebiliyor mu? Hakan Şükür'ün Türkiye gerçeklerini öğrenmesi için kendi maaşımdan 70 lira yolladım. Bugün Alevi toplumunun Hızır ayı. Herkes Hızır orucu tutuyor ve sadaka dağıtıyor. Alevi inancında sadaka dağıtmak var, ben de 70 lirayı Hakan Şükür'e sadaka olarak yolladım."

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes