Son Haberler |

16 Şubat 2012 Perşembe

'İslami Facebook' ta kızları dürtebilecek miyiz?

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş

'İslami Facebook' ta kızları dürtebilecek miyiz?

Cünety Özdemir'in programında seyircilerin canlı yayında 'İslami Facebook' olarak bilinen salamworld.com temsilcisine yönelttiği esprili sorular programa damga vurdu...

'İslami Facebook' ta kızları dürtebilecek miyiz?
'İslami Facebook' olarak bilinen salamworld.com adlı sosyal ağın Türkiye PR direktörü Yavuz Selim Kurt, CNN Türk ekranlarında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.
İslami Facebook'un tamamiyle ticari bir girişim olduğunu kaydeden Yavuz Selim Kurt 2 milyar müslümanın oluşturduğu pazarı hedeflediklerini söyledi. Dekolteli, bikinili, erotik resimlerin paylaşımına izin vermeyeceklerini söylerken flört önüne bir engel koyamayacaklarını söyledi.


TWİTTER'DAN GELEN SORULAR GÜLDÜRDÜ

Cüneyt Özdemir, sosyal medyadan aldığı soru ve mesajları da konuğuna yönelterek ilginç diyaloglara yol açtı. "Manita bulabilir miyiz, içki resmi paylaşabilir miyiz, siteye abdestli mi girmek gerekiyor, üye olursak sevaba girer miyiz..." gibi esprili ve tiye alan soruları yanıtlayan salamworld temsilcisi 'bizim kapımız herkese açık biz sadece helal sosyal ağ kurmayı amaçlıyoruz.' dedi.


KÜRTÇE DAHİL 15 DİLDE YAYIN YAPACAK

Teknik çalışmaları Hindistan'ın Haydarabad kentinden yürütülecek olan sosyal medya sitesi, başlangıçta Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Farsça ve Rusça, daha sonraki aşamada ise Azerice, Kazakça ve Özbekce lehçeleri ile Urdu, Malay,Çin, Peştu, Bengal ve Kürtçe dillerinde yayın yapacak. 'Selam dünya' anlamına gelen Salamworld sitesinin Mısır'da yaptığı toplantıya 15 ülkeden 60'a yakın sosyal medya uzmanı, gazeteci, bilim adamı ve diğer meslek gruplarından davetli katılmıştı. Yetkililer, site yayında olmamasına rağmen 100 binden fazla kişinin elektronik posta yoluyla üye olmak için başvuruda bulunduğunu kaydettiler.

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes