Son Haberler |

18 Mart 2012 Pazar

Almanya’da Erdoğan’a Alevi tepkisi

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
Almanya’da Erdoğan’a Alevi tepkisiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan’da helikopter kazasında 12 askerimizin şehit düşmesi nedeniyle 
Almanya ziyaretini iptal ederken dün onbinlerce kişi, Alevi Birlikleri Federasyonu’nun Bochum kentinde düzenlediği eylemde Erdoğan’ı protesto etti.

Avrupa’nın 9 değişik ülkesinden sabah saatlerinden itibaren otobüslerle Bochum’a gelen Aleviler, Sivas Davası’nın zaman aşımına uğraması ve ardından Başbakan Erdoğan’ın “Vatana ve millete hayırlı olsun” şeklindeki yaptığı açıklamayı ellerindeki pankart ve dövizlerle tepki gösterdiler. 27 bin kapasiteli stadın büyük bir bölümünü dolduran eylemciler, Sivas’ta öldürülenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. Saygı duruşu sonrası Sivas’ta yakılarak öldürülen 35 kişinin tek tek isimleri okundu. AABF Onursal Başkanı Turgut Öker, AABF’nin yeni Genel Başkanı Hüseyin Mat ve yönetim kurulu üyeleri el ele vererek stadyumda birlik ve beraberlik turu attılar. Yeşiller Federal Milletvekili Mehmet Kılıç’ın da hazır bulunduğu mitingde “Zamanaşımına hayır”, “Katiller hesap verecek”, “Sivas, Maraş, Çorum ve Malatya katliamlarını unutmayacağız, unutturmayacağız”, “İnsan hakları verilen ödülle ayaklar altına alınıyor” sloganları atıldı.

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes