Son Haberler |

2 Nisan 2012 Pazartesi

Zamlara selam soyguna devam

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
Tüketici Hakları Derneği elektriğe ve doğalgaza yapılan son zamları davul ve zurna eşliğinde çekilen halaylarla protesto etti. 

 Tüketici Hakları Derneği (THD) elektriğe yapılan yüzde 9.26'lık zam ile doğalgaza yapılan yüzde 18.72'lik zammı bugün 11.30'da Ankara Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK) önünde protesto etti.

"Oynatmaya az kaldı hükümet dikkat", "Zamlara selam, soyguna devam", "Tüketici Kaz mı, Bu Soygular Az mı?" gibi yazılı dövizler taşıyan dernek üyeleri adına basın açıklamasını THD Genel Başkanı Turhan Çakar okudu. Son zamlardan "mutluluk" duyduklarını söyleyen Çakar, bu "mutluluğun" nisan ayında yeni zamlarla pekiştirilmesini istedi.

"Zam zinciri tamamlandı" 

 "Sayın hükümet erkanı ve özellikle de bizim çok sevgili 'zamdaş' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız, elektriğe 9.26, doğalgaza 18.72 oranında zam yapıldığını sizin mübarek ağınızdan duyarak enerji alanındaki zam zincirini tamamlamış olduğunuzu anlamakla çok duygulandık. "Doğrusu tek kalemle aldığınız bu 'külli miktardaki zamlar ile elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki şampiyonluğumuzu başka ülkelere kaptırmamız bizi ziyadesiyle mutlu etti." 

Basın açıklaması davul ve zurna eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.

Ulusal Gazete

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes