Son Haberler |

8 Temmuz 2012 Pazar

Eğitim Sen: Sınav soruları bir dersanenin sorularıyla aynı

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu, KPSS sorularının bir dersanede yapılan deneme sınavı ile aynı olduğu, soruların sızdırıldığına ilişkin iddialara yazılı bir açıklama yayınlayarak, yeni bir sınav skandalı ile karşı karşıya olunduğunu duyurdu.

57 SORU AYNI İDDİASI

“Sendikamıza ulaşan bilgi ve iddialara göre, bugün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Genel Kültür Bölümü’nde sorulan 57 soru, bir dershanenin daha önce yapmış olduğu deneme sınavında sorulan soruların noktasına, virgülüne ve sıralamasına kadar aynıdır” denilen açıklamada, sendikaya ulaşan bilgiler ve kamuoyunda ortaya çıkan tartışmalar doğruysa gençlerin umutlarıyla oynanmış olacağına vurgu yapıldı.

“Gençlerin, iktidar ve cemaatin oyunlarına feda edilmesine göz yummayacağız”

Daha önce KPSS sorularının sızdırıldığını ve hemen ardından YGS'de şifre skandalının ortaya çıktığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere KPSS sorularının sızdırılması skandalının ardından ÖSYM başkanı değişmiş; ancak ÖSYM başkanının değişiminden hemen sonra YGS’de yaşanan skandal göstermiştir ki başkanlar değişse de iktidar ve cemaat işbirliği ile gençlerimizin umutları ve gelecekleri ile oynanmaya devam edilmiştir. Bugün yaşanan da bu işbirliğin devam ettiğini ve gençlerimizin geleceklerinin yok sayıldığını göstermektedir.

Bilinmelidir ki sendikamız Eğitim Sen, konuya ilişkin araştırmalarına devam edecek, gençlerimizin iktidar ve cemaatin oyunlarına feda edilmesine göz yummayacaktır.”

Ulusal Gazete

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes