Son Haberler |

6 Ekim 2013 Pazar

Direnişi bahane etti, ceza almadı!

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
Genç üniversiteliyi ezdi, çarpma anını ’Gezi eylemcileri taş attı zannettim’ diye anlattı, tutuklamaktan kurtuldu.


Haziran ayında Gezi Direnişi sırasında Ankara’da bir üniversite öğrencisine otobüsle çarparak ölümüne neden olan ve kendisini “Gezi eylemcileri taş attı zannettim” diyerek savunan EGO şoförünün tutuklanması istemi reddedildi.

Tandoğan’da kavşakta karşıdan karşıya geçmek isteyen Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Safiye İşbilir’e çarparak ölümüne neden olan Anakent Belediyesi’ne bağlı EGO şoförü Nurullah Bekar, aradan 4 ay geçmesine karşın bir gün bile cezaevine girmedi. İlk duruşmaya ise hâkimin tavırları damgasını vurdu.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, mahkeme, kendisini ve çarpma anını “Gezi eylemcileri taş attı zannettim” diyerek savunan sanığın tutuklanması istemini reddetti.
Nurullah Bekar savunmasında, “Gezi eylemleri olduğu için otobüse taş atıldığını zannettim. Ancak biraz gittikten sonra yayaların uyarmasıyla durdum ve Sayfiye İşbilir’e çarptığımı gördüm. Bu olayda benim kusurum veya suçum yoktur” dedi. Yargıç Alabaş, sanığın “kaçma ve delil karartma şüphesi” olmadığı gerekçesiyle tutuklanması istemini reddetti.

Kararı duyunca fenalaşan Baba İşbilir, daha fazla dayanamayarak olduğu yere yığıldı. İşbilir, “Yirmi bir yıl emek verdiğim kızımı köpek gibi ezip geçtiler. Polisiniz de hâkiminiz de aynısınız. 21 yaşındaki kızım öldü. Adalet mi bu” diye feryat etti.
Bu sözleri duyan yargıç Muhammet Alabaş, sinirlenerek tepkisini gösterdiği aile avukatına “Bu seferlik işlem yapmıyorum. Bir daha tekrarlanmasın” uyarısında bulundu.(Sözcü)

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes