Son Haberler |

1 Ocak 2015 Perşembe

Marmara'da 9 saatlik kabus bitti!

Facebookda Paylaş Twitterda Paylaş Google+da Paylaş
Marmara'da 9 saatlik kabus bitti!
Libya'ya gitmek üzere İstanbul Tuzla'dan yola çıkan ve Balıkesir'in Marmara Adası açıklarında karaya oturan boş yük gemisinde 9 saatlik kabus!

Balıkesir'in Marmara ilçesi'ne bir mil açıkta fırtına ve dev dalgalar yüzünden karaya oturan 'Soylar' adlı boş yük gemisinde bulunan 9 mürettebat, 9 saat süren kurtarma çalışmaları sonucu karaya çıkarılabildi.

Gemi mürettebatından yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.Tuzla'dan dün akşam saatlerinde hareket edip Marmara Ereğlisi'nden yükleyeceği demirleri Libya'ya taşıyacak olan Sierra Leone bayraklı 60 metre uzunluğunda ve 621 groston ağırlığındaki Soylar adlı gemi, fırtına ve tipi yüzünden Marmara İlçesi'nin Saraylar Mevkisi yakınlarında Eşek Adası kıyalarında karaya oturdu.

Haber verilmesi sonucu kısa sürede belirtilen yere gelen Sahil Güvenlik ekipleri gemiye yanaşamadı. Olayı öğrenen Marmara Belediye Başkanı AKP'li Süleyman Aksoy olay yerine gitti. Gemide mahsur kalan 9 personel tam 9 saat süren çalışma sonrası sabah saat 05.00'de gemiden güçlükle çıkartılıp karaya getirildi. İlk müdahaleleri buradaki kahvelerde yapılan personelden yaralı olan bir kişi hastaneye kaldırılırken, bitkin olan diğer 8 gemi personeline ise vatandaşlar tarafından sıcak içecek ve yiyecek verildi. Bu kişiler daha sonra Belediye tarafından Saraylar Mahallesi'ndeki misafirhaneye götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

Paylaş:

Yorum Gönder

 
Yukarı Çık
Telif Hakkı © 2014 Ulusal Gazete | Tasarım: OddThemes